Jak je to s voděodolností při iPhonech? - ITya.sk

Jak je to s voděodolností při iPhonech?

iPhony řady 7 a novější jsou považovány za “nepotopitelné” stroje. Jejich majitelé se pak častokrát diví, když musí navštívit servis s “utopeným” iPhonem. Jak to tedy opravdu je? Je iPhone voděodolný? Odpověď na tuto otázku se dozvíte v článku.

Voděodolný iPhone není vodotěsný

Voděodolný iPhone je skutečně každý od řady 7 a výše, jenže ne každý je i vodotěsný. Jaký je rozdíl mezi těmito pojmy? Voděodolný iPhone odolá vlhkosti a vodě, není však přizpůsoben na ponořování a používání pod vodní hladinou. Také rozdílná měkkost vody, její složení a především hloubka, mají významný vliv na životnost iPhonu. Na to, abyste věděli, v jakých podmínkách můžete váš iPhone používat, potřebujete znát jeho IP, čili stupeň krytí.

Co je to IP?

Ne, nebavíme se o IP adrese, ale o kódu představitele stupeň krytí. Jsou jím vybaveny všechny elektronické zařízení. IP kód informuje uživatele o tom, do jakých extrémů až může zajít, aby jeho zařízení nebylo poškozeno. Na vašem iPhone najdete písmena IP a za nimi dvě číslice. První číslice symbolizuje odolnost vůči prachu a druhá vůči vodě. Většina moderních iPhonů je absolutně chráněna před prachem, s vodou je to však trochu komplikovanější.

voděodolný iphone
Zdroj: Karlis Dambrans / Shutterstock.com

Chci voděodolný iPhone, ale který?

Se standardem IP67 lze iPhone 7,7 Plus, 8, 8 Plus, X nebo XR ponořit do hloubky jednoho metrupo maximální dobu třiceti minut. Pokud jste vášnivý plavec a rádi dokumenty vaše podvodné dobrodružství, zřejmě vám to stačit nebude. V tom případě si pořiďte iPhone XS a XS Max, které mají standard IP68. Vydrží pod hladinou třicet minut v hloubce dvou metrů. Všechny zmíněné zařízení jsou absolutně chráněny před prachem. Před řadou 7 není ani jeden iPhone vodotěsný.

TIP: S iPhonem (ani voděodolným) se neponořujte, pokud byla měněna baterie či display.

Varování na závěr

Nejčastějším způsobem, jakým může voda proniknout do vašeho iPhone, je přes SIM karetní úložiště. Před potápěním si vždy zkontrolujte, zda je váš SIM prostor pořádně uzavřen. Ani tak to však nemusí znamenat, že je váš iPhone chráněn na 100%.

Titulná foto: Karlis Dambrans / Shutterstock.com

Od nás Vám DPD přiveze Váš Macbook zdarma.

Pokud nebudete spokojeni peníze Vám vrátíme. Platí pro výrobky zakoupené online.

Každý produkt má 12 měsíční záruku.

Macbook můžete mít na splátky i bez navýšení.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021

 

12 mesačná záruka